Postřehy

Na této stránce bych se vámi chtěla podělit o to, co považuji za zajímavé, obohacující, vedoucí k zamyšlení či pobavení nejen pro sebe, ale možná i pro někoho z vás. Ráda bych se pokud možno vyhnula popisování příběhů ze své praxe. Neodsuzuji to u druhých, ale samotné mi to zkrátka nejde, přijde mi to příliš osobní.  
 • Dlouho jsem ničím nepřispěla. Konec loňského roku byl více než náročný. Nicméně sběr zkušeností byl větší, než bývá zvykem. Doba je rychlá a je třeba se naučit na změny rychle reagovat. Moje přizpůsobovací schopnosti a ochota otevřít se změnám prošly a procházejí zatěžkávacími zkouškami. Čím menší kladu odpor, tím vše probíhá plynuleji... Co je důležité, je potřeba uvědomit si, že opravdu pokaždé máme možnost volby. 
 •  
 • Tělové svíce mi pomohly od prudkých bolestí zubu - samozřejmě jsem nejprve navštívila mou milou paní zubařku, která mi bolavý zub opravila, měla jsem prasklou plombu, nicméně bolest se po dvou dnech přesunula k sousednímu zubu - rozhodla jsem se tedy začít pro jistotu užívat přírodní antibiotika, která se nejen mně velmi osvědčila, a po dvou dnech jsem přidala ještě tělové svíce - příliš se mi do toho nechtělo, protože jsem se "svíčkovala" sama, tedy se svíčkou na tváři a hlavou položenou na vlastním rameni, nic moc pohodlného - a když k tomu přidám odebírání odhořelých kousků svíce kleštičkami podle obrazu v zrcadle, tak ani není divu. První den jsem spotřebovala šest svící, vždy po dvou, další den dvě a třetí den jednu (důvod byl ten, že jsem jich víc doma v tu chvíli neměla). Bolest se zmírňovala už od první aplikace, teď je zub už v klidu. Ještě poznámka závěrem: samozřejmě, že kdyby nedošlo ke zlepšení, pokorně bych šla znovu ke své paní zubařce, kterou mám ráda a které důvěřuji, cítila jsem ale, že problém není ani tak v zubu jako v mé hlavě. Dnes jsem si ještě dopřála zpracování toho problému prostřednictvím EFT. A vědomě se vyhýbám myšlenkám typu: Mám toho plné zuby. Musím to skounoust... :)
 •  
 •  
 • Zájemcům doporučuji k přečtení knihu Bruce Liptona Biologie víry. Před lety nám ji na kurzu doporučila Marta Nosková, časem jsem si ji pořídila, ale nějak se mi do ní nechtělo. Je to opravdu velmi zajímavé čtení o tom, jak funguje naše tělo (zejména jeho nejmenší stavební materiál - buňky) a mysl. Ráda sleduji příspěvky Bruce Liptona na youtube. Lipton je biolog, vědec, který spojuje výsledky vědeckých výzkumů s tím, čemu někteří nevěří. Ostatně dokument Biology of Belief na youtube najdete taky. Já jsem zatím "jen" čtenářem, potřebovala jsem si nad tím vším popřemýšlet a má angličtina není nijak dokonalá. Nicméně když opravdu chci a věřím, že to dokážu, tak rozumím celkem dobře :) Dodávám, že Biologie víry vyšla v novém - rozšířeném vydání...
 •  
 • Kraniosakrální osteopatie (CSO) se stává mým nejoblíbenějším prostředkem práce s klienty. Její působení je přesně cílené a odpovídá potřebám a možnostem klientova těla. Mám stále více pozitivních zkušeností s CSO a dětmi. Většinou je každé další ošetření intenzívnější - to bývá způsobeno tím, že při prvním ošetření je klient ještě trochu ve střehu a neuvolní se tolik, "hlídá", co se bude dít. Pro někoho je opravdu těžké přestat mít na chvíli sám sebe pod kontrolou. A tím nemyslím jen dospělé, ani některým dětem to nejdřív nejde. Ovšem když si to dovolí, stává se, že usnou a uvolní se - a to i ti, kteří mají problém chvíli posedět :) Se souhlasem paní doktorky Holubové pracuji i s malými dětmi. Vždycky je to pro mě velký zážitek - s velkými i malými...
 • Doporučuji zájemcům knihu z nakladatelství Portál Symbióza a autonomie od Franze Rupperta, o které jsem se také dozvěděla díky doporučení. Některé části se mi nečtou zrovna lehce, ale četbu právě téhle knihy považuji za velmi přínosnou. 
 • Gary Chapman: Pět jazyků lásky - útlá knížka se zajímavými informacemi o tom, jak komunikovat s našimi blízkými a jak vnímat to, co k nám vysílají...
 • Dlouho jsem nepřispěla nějakou troškou do mého mlýna... Mimo jiné to bylo tím, že loňský rok (2018) byl velmi náročný, jeden z nejnáročnějších. A když už jsem si myslela, že máme vybráno, zlomila jsem si nohu. A to dva dny poté, co jsem v duchu pochválila své pevné kosti, na které se můžu vždycky spolehnout :) Stalo se to na konci první prosincové dekády. S "nechodící" sádrou jsem  měla ještě více času přemýšlet než obvykle. Kupodivu jsem měla upečené cukroví, dárky nakoupené a dokonce i zabalené. A měsíc před úrazem jsem si pořídila kalhoty, do kterých se pohodlně vešla sádra. Netušila jsem, co mě potká, samotnou mě překvapilo, že "už peču cukroví" a "už balím dárky", pro ten poslední jsem běžela na poštu těsně před úrazem, který se mi mimochodem stal na naprosté rovině, v botách bez podpatku, kousek od vchodu do budovy, kde mám pronajatou kancelář, chviličku poté, co jsem si řekla, jak skvěle se cítím. Zkrátka jsem byla připravená... Přeji vám všem rok 2019 ušitý přesně na míru :)